İşyerinizde veya konutunuzda meydana gelmiş bir yangın felaketinde BİMTES HG'nin rolü, öncelikle ortamdaki is artıklarını ve kullanılmayacak durumdaki hurda atıklarını ortamdan uzaklaştırdıktan sonra, yangının neden olduğu duman hasarı, oksitlenme ve olası su hasarını içeren etkileri hafifletme çalışmalarını süratle yapmaktır. Çünkü bunlar, ilk anda tahmin edilemeyecek büyüklükte zarara yol açabilir. BİMTES HG, hızlı ve bilinçli bir müdahale ile yangın hasarının öncelikle büyümesini engeller. Böylece geri kazanım oranı çok yüksek olur.

Yangın Hasarı Giderme Adımları

  • İsten arındırma
  • Kurutma
  • Dezenfeksiyon ve koku giderme (Ozonlama)

İsten Arındırma

Yangın sonrasında oluşan is ve duman kötü kokulara sebep olmakla kalmaz, cihaz, makine, mobilya ve malzemelere zaman geçtikçe geri döndürülemeyecek zararlar verebilir. BİMTES HG bu durumu hızla değerlendirerek adımlarını vakit kaybetmeden atar ve koruyucu özel kimyasal solüsyonlarla korozyon önleme çalışmaları yapar, oluşan isin ve insan sağlığına zararlı bakterilerin yok edilmesini sağlar. Yangın hasarı gören bina veya makinelerin is, kurum ve diğer kontaminasyonlardan arındırılması BİMTES HG'nin garantisi altındadır.

Kurutma

Bu tür felaketlerde ortama ve ortamda bulunan çeşitli cihazlara zarar veren bir diğer unsur da yangın söndürmede kullanılan sulardır. Bu sebeple ıslanan cihazlarda sırasıyla şartlandırıcılı hava ile temizlik, vakum cihazı ile suyun atılması ve fırınlama yöntemi ile kurutma işlemi yapılır.

Dezenfeksiyon ve koku giderme (Ozonlama)

Yangın, su baskını veya kötü kokuya yol açan tüm olaylar sonrasında partiküller halinde havaya yayılan bakterilerin yok edilmesi gerekmektedir. Bu işlem BİMTES HG tarafından ozonlamayöntemiyle profesyonelce yapılır.Ozonun doğada var olan, renksiz ve her yere ulaşabilen bir gaz olması nedeniyle ozonlama çok etkili bir dezenfeksiyon yöntemidir. Ozonlamaişlemi yangından etkilenen tüm ortamlarda özel BELFOR kimyasallarıyla yapılan temizliğin ardından gerçekleştirilir.

YUKARI