Basında Biz

Cemil Islıkçı

Kurulduğu günden bu yana sektörde ses getiren işlere imza atan Kadın Sigortacılar Derneği & KASIDER, bu defa TSEV & BIMTES ve Sektör Duayenleri iş birliği ile sektörde çok fazla ihtiyaç duyulan endüstriyel yangın hasarları ile ilgili olarak teknik bir eğitim programını sektöre kazandırıyor.

​Mart 2024 yılında başlayacak olan bu program çok kıymetli Eğitmenler eşliğinde 59 saat sürecek ve sonunda KASIDER  tarafından sertifikalar Sigorta Haftası içerisinde katılımcılara dağıtılacaktır. Sektördeki Hasar Duayenleri kıymetli tecrübe ve deneyimlerini katılımcı arkadaşlar ile paylaşacaklar ve toplantı sonunda yazılı bir çıktı olarak ortak karar niteliğinde bir bildirge yayınlayacaklar. Bu sonuç bildirgesi Gedik Üniversitesi kıymetli hocaları Esra İşbilen Duru ve Janberk Okan tarafından akademik bir çerçevede hazırlanacaktır.

​Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak 100 hasarcı arkadaşımızın eğitilmesi planlanan bu program

BİMTES   tarafından desteklenmekte ve finanse edilmektedir.

Bimtes Eğitim

Kurulduğu günden bu yana sektörde ses getiren işlere imza atan Kadın Sigortacılar Derneği & KASIDER, bu defa TSEV & BIMTES ve Sektör Duayenleri iş birliği ile sektörde çok fazla ihtiyaç duyulan endüstriyel yangın hasarları ile ilgili olarak teknik bir eğitim programını sektöre kazandırdı.

​4 Mart Pazartesi günü Av. Ahmet Karayazgan’ın Hukuk Eğitimi ile başlayan bu program çok kıymetli Eğitmenler eşliğinde 59 saat sürecek ve sonunda KASIDER tarafından sertifikalar Sigorta Haftası içerisinde katılımcılara dağıtılacaktır. Sektördeki Hasar Duayenleri kıymetli tecrübe ve deneyimlerini katılımcı arkadaşlar ile paylaşacaklar ve Gedik Üniversitesi kıymetli hocaları Esra İşbilen Duru ve Janberk Okan tarafından akademik bir çerçevede bir çıktı hazırlanacak ve bu çıktı bir kıymetli akademik kitapçık olarak sektöre kazandırılacaktır.

​Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak 100 hasarcı arkadaşımızın eğitilmesi planlanan bu program BİMTES   tarafından desteklenmekte ve finanse edilmektedir.

Bimtes Eğitim

BİMTES TÜRK SİGORTA SEKTÖRÜNDE ÖDENEN TAZMİNAT BAŞLIĞI ALTINDA SON 10 YIL İÇİNDE 50 MİLYAR TL ‘Yİ AŞAN TASARRUF SAĞLAMIŞTIR

KASİDER’ in Bimtes Sponsorluğu ile organize etmiş olduğu ‘Yangın hasarlarında etkin yönetim önerileri’ başlıklı eğitim tüm sektörde çok büyük bir ilgiyle karşılandı. Nisan sonunda bitmesi planlanan eğitim Restorasyonun Türk sigorta sektörüne katkıları konusunda oldukça faydalı açılımlar sağladı.

Ekonomik kayıplar, fiyat ve tedarik riskleri, doğal sistemlerin bozulması, iklim krizi, son ve çok hızlı gelişen teknolojik yenilikler ve hızlı kentleşme gibi bir dizi faktör yaygın olarak kullanılan doğrusal ekonomik modelin   artık taleplere efektif cevap vermediğini ve daha derin ve farklı değişikliklere ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

Döngüsel ekonomi, doğrusal tüketim sistemini döngüsel bir sisteme dönüştürmek için yenilikçi yollar öneren ve çok ihtiyaç duyulan malzeme tasarruflarıyla ekonomik sürdürülebilirliği sağlayan ekonomik bir stratejidir. Diğer yandan, mevcut ekonomiyi, yeniden kullan-onar-geri dönüştür-tamir edilemeyeni yeniden üret mantığıyla değiştirir. Döngüsel ekonomi, refah bir ekonomi ile sağlıklı bir çevrenin bir arada var olabileceği kazan-kazan felsefesine dayanmaktadır.

İşte BİMTES kurulduğu günden bu yana benimsemiş ve içselleştirmiş olduğu bu “Döngüsel Ekonomi “felsefesinde, zarar görmüş sigortalı mahallerde yapmış olduğu restorasyon hizmet içeriğinde, mükemmel bir tamir / dönüşüm / kurtarma aktivitesi ile Sigorta Sektörünün normal şartlar altında ödemek zorunda kalmış olacağı tazminattan 50 Milyar TL‘yi aşan bir tasarruf sağlamış bulunmaktadır.

Konu ile ilgili olarak konuşan BİMTES CEO & Cemil ISLIKÇI “2024 yılında da aynı motto ile çalışacağımızı tüm iş ortaklarımıza duyuruyor olmaktan haklı bir gurur ve mutluluk duymaktayız. Dünyanın 1 numaralı restorasyon şirketi olan BELFOR’ un Dünyada kendi ismi altında çalışan tek partneri olan BİMTES olarak, Globalde   restorasyon konusunda meydana gelen tüm gelişmelerden anında haberdar olup, Türk Sigorta Sistemine bu iyi uygulamaları dahil ediyor olmak, ayrıca Milli Değerlerin korunması adına bizleri çok motive etmektedir.

KASIDER & BIMTES EĞİTİMİ BÜYÜK BİR İLGİ İLE DEVAM EDİYOR

BİMTES Sponsorluğunda ve KASIDER tarafından düzenlenen “Yangın Sigortalarında Etkin Hasar Yönetimi “konulu uzun dönemli eğitim bu defa yaklaşık 26 Şirketin katılımı ile BİMTES ’in Adapazarı / Hendek deposu içerisinde yer alan gezici laboratuvar ziyareti ile devam etti.

Endüstriyel hasarlarda bu gezici laboratuvar hasar mahalline götürülerek burada her türlü temizlik ve onarım işlemi BİMTES teknik ekibi tarafından yapılmaktadır. Tır içerisinde kimyasal temizlik malzemeleri ve temizliğin yapılabildiği tüm teçhizat, ekipman ile ayrıca toplantı yapılacak bir toplantı odası da mevcuttur. BİMTES ‘in en kıymetli ve deneyimli Yöneticilerinden Hasar Giderme ve Restorasyon Müdürü Sayın Birol Bingöl ve BİMTES ekibi tüm katılımcılara değişik senaryolar hazırlayarak olay yerinde gerçekleştirdikleri işlemleri örnekleme usulü canlı olarak gösterdiler. Tüm katılımcıların hayranlıkla izlediği bu işlemler yangın hasarlarında restorasyonun ne kadar önemli olduğu ve bu işin ehil ellerde yapılıyor olmasının hasarın neticesine, müşteri tatminine ve kar kayıplarının azaltılmasına ve iş durması sürelerinin kısaltılmasına ne kadar etkisi olduğu da gayet net bir şekilde teyit edilmiş oldu. Hassas cihazların, elektronik ekipmanların ve makinaların nasıl bir teknik formülle ve titizlikle temizlendiğini ve bu işin yapılırken tecrübe ve deneyimin ne kadar kıymetli olduğunun da önemle altı çizildi. Bu “Tır Laboratuvar”ı şuanda sadece BİMTES bünyesinde bulunmaktadır ve hatta Alman restorasyon devi ve aynı zamanda BİMTES ’in tek distribütörü olduğu BELFOR firması daha önce sadece stratejik toplantılar için olay mahalline götürmüş olduğu “Tır Laboratuvar”ını BİMTES ‘den esinlenerek gezici laboratuvar haline dönüştürmüştür konuyla ilgili açıklama yapan BİMTES  CEO’ su Sayın Cemil Islıkçı; “Tır Laboratuvar”ımız için çok emek verdik  ve birkaç versiyon sonrasında şu anda en iyi haline  getirdik  ve mevcutta  azami fayda ile tüm endüstriyel yangın hasarlarında sektörün kullanımına hazır olarak bulunduruyoruz . Tüm ekibimiz bu işlerde çok ehil, tecrübeli arkadaşlar ve sigortacılığı da bilen bir ekip, dolayısı ile bu potansiyelin tüm sektörce kullanılarak kar, müşteri memnuniyeti, ekonomide devamlılık, iş sürekliliğine çevrilmesi en büyük amacımız. “

KASIDER Başkanı Sayın Sema Tüfekçiler; “Eğitim bayram sonrasında gerçekleşecek sınav sonrasında dağıtılacak olan Sertifika Töreni ile tamamlanacaktır. Sektörde bir ilk olan bu 360° eğitim KASIDER ‘in tüm gençlere armağanıdır.

Tecrübelerini paylaşarak, BİMTES Merkez Ofis ve Laboratuvarlarını gençlere ve sektöre açarak, tüm sürece sponsor olan BİMTES firmasına gönülden teşekkürlerimizi sunarız. Hasar Ekibinin iş başı eğitimi gerçekten çok kıymetli, daha önce Oto Sigortalarında yapmış olduğumuz ve çok kıymetli geri bildirimlerini almış olduğumuz bu tarz eğitim serilerimize devam ediyor olacağız.”

Bimtes Eğitim

KASIDER & Kadın Sigortacılar Derneğinin BİMTES sponsorluğunda düzenlemiş olduğu Yangın Sigortalarında Etkin Hasar Yönetimi Eğitim serisi sigorta sektörünün duayen hasar yöneticilerinin vermiş olduğu kıymetli eğitim ile son buldu. TSEV de yapılacak sınav sonrasında katılımcılara sertifikaları Sigorta Haftasında dağıtılıyor olacaktır.

Bu eğitim serisinde bugüne kadar benzeri çok yapılmamış bir şekilde, yangın sigortalarına ait tüm konular 360° ele alınmaya çalışıldı. Türk Ticaret Kanunu &  Genel Şartlar  ilgili bölümleri, yangın restorasyonlarında dikkat edilmesi gerekecek tüm hususlar,  Türkiye’de bir ilk ve tek  olan ve yangın hasarlarında hasar mahalline götürülerek önemli  bir fark yaratan ve büyük katma değer sağlayan gezici tır laboratuvarının Hendek ‘te  ziyaret edilmesi ve burada canlı örnekler ile saha eğitimi alınması, bugüne kadar yapılan büyük restorasyon hasarlarının incelenmesi ve Allianz  Teknik içerisinde yer alan  deprem ve yangın  simülasyon merkezinin kıymetli hocalar eşliğinde anlatımı ve  saha uzmanlarından sahada dikkat edilmesi gereken hususlar gibi bir çok konu,  alanında bilirkişi seviyesinde  olan eğitmenler tarafından eğitimcilere aktarıldı. Eğitimin son günü gerçekten yıldızlar geçidi tabir edilecek bir şekilde organize edilmiş olan bir eğitimle taçlandırıldı.   KASIDER Başkan Sema Tüfekçiler; “Eğitime katılan tüm eğitmenlerimize bizlere aktardıkları tecrübe ve deneyimleri için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz tüm katılımcılarımız adına. Sektörde eğitime verdiğimiz önem kıymetli sponsorlarımız ile hayata geçiriliyor. Bu eğitimde bize maddi ve manevi tüm desteklerini sunan BİMTES ve Sayın Cemil Islıkçı ’ya özel teşekkürlerimizi derneğim adına sunmak isterim “ dedi.

Konu ile ilgili konuşan BİMTES CEO ‘su Cemil Islıkçı; “Bu şekilde büyük ve kıymetli bir eğitimin sponsorluğu için bana ulaşan KASIDER Yönetimini öncelikle çok tebrik etmek isterim. Gerçekten çok dolu ve değerli bir eğitim serisi oldu. Eğitimde bizlerle birlikte olan aşağıdaki tüm Eğitmenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eğitim için sigorta sektörüne her zaman desteğimiz daim olacaktır. ”

Eğitmenlerimiz;
SEVDA POYRAZ
SİNEM GÜRÜN
AV. AHMET KARAYAZGAN
AV. NURAY DİNÇMENT
BERKAY ALDIRMAZ
BİNNUR ALA BİRSEN
BİROL BİNGÖL
CEMİL ISLIKÇI
DOÇ. DR. ÖZGÜR AKPINAR
DR. CEYHUN EREN
FATOŞ ATAY
HAKAN İLERİ
HALİL ŞAHİN
İLTER MUTLU TÜRK
İSMAİL ÖZDEMİR
KUTLUHAN CAZGIR
MURAT GEZGİN
NAŞİT YAMANYAR
NECMETTİN GÜNDOĞDU
ÖZLEM KARACAOĞLU
SADIK TARTICI
SEMA TÜFEKÇİLER
SEDAT ÖZATALAY
SELCEN SEÇGİNLİ

Başkan Sema Tüfekçiler ” Eğitimin son günü eğitim mekanı ve öğlen yemeği için bize destek olan ve bizlerin her daim yanında olan ve KASIDER ‘in kıymetli bir partneri olan Maher Holding Sigorta Grubuna, Sevgili Levent Uluçeçen’ e, Sevgili Ahmet Yaşar’a, Sevgili Eyüp Özsoy’a, Sevgili Murat Şişli’ye ve organizasyonun eksiksiz yapılması için emek veren Sevgili Aylin Birlik, Sevgili Sevim Dilli ‘ye ve BİMTES tarafında Sevgili Leyla Kukku’ ya çok teşekkürlerimizi sunmak isteriz. “