Yangın Hasarı Restorasyonu Süreci

yangın hasarı restorasyonu süreci

Yangın Hasarı Restorasyonu

yangın hasarıİster evde ister işte olsun, yangına yakalanan veya yangından etkilenen mağdurlar için bu en travmatik ve korkutucu deneyimlerden biri olabilir. Bir yangının hızı ve şiddeti, kendinizi gerçekten savunmasız hissetmenizi sağlar ve büyük miktarda hasara ve mal kaybına neden olabilir.

Yangınların verdiği zarar, alevler söndüğünde bitmez. İşletmeler kendilerini finansal mücadeleler içinde bulabilir ve ticaret yapamaz hale gelebilir. Hızlı yangın hasarı restorasyonu, bir yangının neden olduğu maddi ve manevi kayıpları azaltmanın anahtarı olabilir.

Yangın Hasarı Restorasyonu Nedir?

Yangın hasarından sonraki ilk 24 ila 48 saat, iyileşmenin “altın saatleri” olarak bilinir. Tesisi hızlı bir şekilde stabilize eden etkili bir acil durum müdahalesi, mümkün olduğu kadar çok yapının kurtarılmasını sağlar. Genellikle yangınlarda üretilen asidik kurum ve duman hasarı, yapı bileşenlerinin ve hayati varlıkların bozulmasını ve aşınmasını hızlandırır. Sorunu daha da karmaşık hale getirmek için yangınlar çoğunlukla kuru kimyasallar veya su ile söndürülür. Ayrıca geride kalan zehirli duman kokusu etkisiz hale getirilmeli ve koku giderilmelidir.

Yangın hasarı restorasyon süreci, hasarın azaltılmasını, duman hasarının temizlenmesini ve hasar ilk oluştuktan sonra mümkün olan en kısa sürede su restorasyonunun sağlanmasını içerir. Görünür yapısal hasarın ötesinde, yapı içindeki içerikler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faktöre dayalı olarak iyileşme için değerlendirilmelidir:

  • Değiştirme Maliyeti ve Restorasyon Maliyeti
  • Duman ve Isı Etkisi
  • Kullanım Kaybı
  • Değer Kaybı
  • Azalan Yaşam Beklentisi
  • Manevi değer

BİMTES yangın restorasyon hizmetleri, acil durum panosu, yıkım, kurum restorasyonu filmi uygulaması, duman kokularını azaltmak için koku restorasyonu ve yeniden yapılandırmayı içerebilir.

yangın hasarı restorasyonu

Yangın hasarı restorasyon süreci, yapının türüne, yapınızın maruz kaldığı yangın hasarının ciddiyetine ve yangından bu yana geçen süreye bağlı olarak tamamen farklılık gösterir.

BİMTES, yapınızı değerlendirmek ve eski haline getirmek için aşağıdaki adımları atacaktır:

  • Yapısal ve içerikteki hasarın boyutunu değerlendirir.
  • Daha fazla hasarı önlemek için harekete geçer.
  • Yapıyı duman, toz ve kurumdan arındırır.
  • İçeriği ve yapıyı yangın öncesi durumlarına geri getirir.

BİMTES’in uzman ekipleri, yangın hasarının neden olduğu kayıp ve rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacak ve sizin, işinizin veya ailenizin mümkün olan en kısa sürede normal yaşama dönmenize yardımcı olacaktır.