Sel Hasarı

sel hasarı

sel hasarı restorasyonuBir yapı sahibini harici bir sel riskinden ve yol açabileceği olası sel hasarı durumundan daha çaresiz hissettirebilecek çok az şey vardır. İşyeriniz bir selden etkilenirse, hasarı en aza indirmek ve yapının güvende olmasını sağlamak için hızlı önlem almanız hayati önem taşır.

Sel hasarı söz konusu olduğunda, çok sayıda potansiyel sağlık tehlikesi olduğunu hatırlamak önemlidir. Genellikle sel suyunun birçok kirletici içermesi nedeniyle temizlik en iyi şekilde profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Sel hasarında neden olunan toplam hasarı en aza indirmek için mümkün olduğunca çabuk onarılmalıdır.

sel hasarı restorasyonu

Sel Sonrası İlk Müdahale

Yapınızın sel suyundan etkilendiği andan itibaren, bu sel hasarının olası kalıcı etkilerini en aza indirmek için hızlı hareket etmelisiniz. Sel restorasyonu, suyun çıkarılması, yapının dekontamine edilmesi ve onarımlar için güvenli hale getirilmesi işlemidir. Riskleri sınırlamak için bir sel sonrasında atabileceğiniz birkaç adım vardır:

  • Eğer zamanınız varsa, sel suları gelmeden önce tüm mobilyalarınızı ve değerli eşyalarınızı yerden kaldırmaya çalışın. Bu, sel sularından onarılamaz şekilde zarar görme şanslarını azaltacaktır.
  • Sel suyundaki kirleticilerin sayısı nedeniyle, herkesin yapıyı terk etmesini ve güvenli bir sığınak aramasını sağlayın. Sel suyu tehlikeli olabilir ve sizi hasta etme riski yüksektir.
  • Bunu yapmak güvenliyse, elektriği ve gazı kapatmayı deneyin. Bu, sudaki gaz sızıntısı veya elektrik yükü riskini sınırlayacaktır.

Bir selden sonra yapıda yapılan tüm çalışmaların, sel suyunun yapıya verebileceği zararı anlayan, tam onarım ve restorasyon yapacak araçlara sahip profesyoneller tarafından yapılması önemlidir.

sel basmış bodrum