Su Tahliyesi ve Kurutma

su tahliyesi ve kurutma

su hasarı restorasyonuYapınızdaki su hasarı bir dizi soruna neden olabilir. Hızlı bir şekilde müdahale edilmediği takdirde ciddi yapısal sorunlara ve yapının zarar görmesine neden olabilir. Yapının bozulması, hızlı ve etkili müdahale ile azaltılabilir.

BİMTES’in profesyonel su tahliye hizmetleri, sektörün öncülerindendir. Yapının emin ellerde olduğunu bilmenin ve mümkün olan en iyi bakımı almanın bilinciyle size gönül rahatlığı ve güven sağlayabilir. Profesyonel su kurutma ekipmanı kullanan BİMTES, yapınıza verilen su hasarının mümkün olan en kısa sürede en aza indirilmesini sağlar ve kısa sürede normal durumuna döndürülür.

Neden su arıtma hizmetine ihtiyacım var?

Yapınızda su hasarı olduğunda, su tahliyesi ve temizleme sürecini kendi başınıza halletmeye çalışmak cazip gelebilir. Ancak, gerekli ekipman ve uzmanlık bilgisi olmadan yapılan her müdahale daha büyük sorunlara yol açabilir. Yapısal kurutma,  su hasarı eğitimi ve özel aletlerin kullanılmasını gerektiren profesyonel bir süreçtir. Bu, yapınızın tamamen iyileşmesini sağlamaya yardımcı olmak için profesyonel bir su tahliye hizmeti çağırmanın hayati derecede önemli olduğu anlamına gelir. Örneğin; uygun kurutma ekipmanı olsa bile, halının kuruması 24 saat veya daha uzun sürebilir. Orta derecede ıslak alçıpan 1-3 gün sürebilir. Parke döşeme, sıva, beton ve ahşabın kuruması 7-10 gün gerektirebilir.

su tahliyesi

BİMTES Profesyonel Su Tahliye Hizmetleri

Neden BİMTES’in profesyonel su tahliye hizmetlerini seçmelisiniz? BİMTES su hasarı teknisyenleri, psikrometri, kurutma bilimi konusunda yüksek eğitimlidir ve profesyonel su hasarı onarımı için her zaman ulusal ve uluslararası standartları dikkate alır. Su tahliye işinizi üstlenecek doğru kişilerin kim olduğunu bilmek, herhangi bir sel hazırlık planının önemli bir parçasıdır.

Su hasarı restorasyonunda uyguladığımız teknik işlemler:

 • Kaynak Eliminasyonu – Herhangi bir su restorasyonu işleminin ilk adımı, suyun kaynağını bulmak ve tamamen durdurulduğundan emin olmaktır.
 • Hasar Türünü ve Kapsamını Belirleme – Yapıyı inceleyip ve ne tür bir hasarın, nerede ve ne ölçüde meydana geldiğini değerlendireceğiz.
 • Hasar Değerlendirilmesi – Değerlendirme aşaması, suyun türünü (Kategori 1, 2 veya 3) ve kirlilik düzeyini değerlendirmeyi ve bu faktörlere dayalı olarak neyin kalacağına ve neyin gideceğine karar vermeyi içerir. Su kategorileri aşağıdakilere ayrılabilir:
  • Kategori 1 – Bu, bozuk su besleme hatları, kirletici içermeyen küvet veya lavabo taşması veya düşen yağmur suyu gibi sıhhi bir kaynaktan kaynaklanır.
  • Kategori 2 – Bu tür su, bulaşık makinesi veya çamaşır makinesi taşması/boşaltılması, klozet taşması veya kırık bir akvaryum gibi kaynaklardan önemli ölçüde kontaminasyon içerir.
  • Kategori 3 – Bu, aşırı derecede kontaminedir ve patojenler, toksinler veya diğer zararlı ajanlar içerebilir; kaynaklar arasında kanalizasyon, atık hattı yedeği veya deniz suyu, nehirler ve akarsulardan kaynaklanan taşkınlar yer alır.
 • Suyun Giderilmesi – Durum değerlendirildikten sonra, mümkün olan en kısa sürede su tahliyesine başlamak önemlidir. Durgun suyu tahliye etmek için ekstraksiyon kullanılır ve kalan fazla nemi restorasyonu için buharlaştırma kullanılır.
 • Kurutma – Su alındıktan sonra, etkili kurutma mümkün olduğunca çabuk ve eksiksiz yapılmalıdır. Hem ortam (yapı/alan) hem de malzemeler (halı, alçıpan, vb.) kurutulmalıdır.
 • Antimikrobiyal Uygulama – Tüm su hasarlarında gerekli değildir, ancak duruma göre kullanılabilir, seviye ve kontaminasyon riskine bağlıdır.
 • Hasar Azaltma – Gelecekte meydana gelebilecek herhangi bir ek hasar olasılığını sınırlamak için; uzun süre aşırı neme maruz kalmaktan etkilenebilecek mobilyaların taşınması veya yükseltilmesi ve diğer eşyaların emniyete alınması veya çıkarılması gibi işlemleri içerebilir.

Bu bilimsel süreçleri takip etmek, BİMTES’in yapınızın tamamen kurutulduğunu ve temizlendiğini garanti ederek sudan kaynaklanan başka problemlerin riskini azaltacağı anlamına gelir.

Profesyonel Nem Alma Cihazları ve Su Kurutma Ekipmanları

Kesin ve güvenilir veriler çok önemlidir. Nem ölçerleri, nem içeriğini ve su hasarının boyutunu doğru bir şekilde tespit eder. Ayrıca, optimum kurutma standartları karşılanana kadar kurutma sürecini günlük olarak takip ediyoruz. Profesyonel su kurutma ekipmanı kullanımının su tahliyesi ve kurutma işlemimizde ayrılmaz bir rol oynadığı anlamına gelir.

Hem kurutma hem de inşaat konusundaki bilgimiz, müşterilerimiz için en faydalı seçimleri yapmamızı sağlar.

nem alma hizmetleri

Profesyonel Nem Alma Hizmetleri

Nem alma, havadaki nemi giderir ve yoğuşmadan kaynaklanan ikincil su hasarını önler. BİMTES ‘de gelişmiş nem alma ekipmanları kullanıyoruz.

Profesyonel veya endüstriyel nem gidericiler kullanıyor olsanız bile, yapıda suyu tahliye etmeye çalışmak, tüm suyun yapıdan etkin bir şekilde uzaklaştırılacağı anlamına gelmez. Suyun tamamen tahliye edilmesinin tek yolu BİMTES’in profesyonel ekibiyle mümkündür.

Yapınızın sudan zarar görmesi, suyun hızlı ve etkili bir şekilde çıkarılması ve kurutulması çok önemlidir. Su yapıya girdiği andan itibaren saat işlemeye başlar, bu da BİMTES’  in profesyonel acil su çıkarma ekibiyle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçmenizi hayati hale getirir. Acil bir durumda,  +90 0533 643 9030 numaralı telefondan 24 saat açık acil yardım hattımızı arayın ve ekibimizin müdahale etmesine izin verin.