Duman Hasarı ve Kurum Temizleme Hizmetleri

duman hasarı ve kurum temizleme

yangın hasarıYapınızdaki yangın hasarının ardından, büyük olasılıkla belirgin bir duman kokusu ve kurum görünümü oluşacaktır. Her iki durumda işletmenizde devam eden sorunları arttırabilir, yapıdaki bileşenlerin korozyona ve bozulmasına neden olabilir. Yapıda etkili bir duman hasarı temizleme ve kurum restorasyonu işleminin başlatılmasının sağlanması, yapının tamamen kurtarılmasını sağlamak için hayati önem taşır.

BİMTES olarak, yangın hasarından sonra yapınızı eski durumuna döndürmeye yardımcı olan endüstri lideriyiz. BİMTES duman ve kurum temizleme uzmanlarından oluşan bir ekibe güvenmek, yapınızı eski durumuna döndürmeye yardımcı olacak, yılların deneyiminden ve endüstri lideri yöntemlerden yararlanacağınız anlamına gelir.

duman hasarı ve kurum

Duman hasarı giderilmezse, başlangıçta yangından etkilenmemiş olsalar bile, duvarlar birkaç gün içinde sararabilir. Yapınız büyük bir yangından etkilendiyse, BİMTES gibi profesyonel bir restorasyon şirketi ile çalışmanız ve kendiniz müdahale etmeye kalkışmamanız önemlidir. Duman hasarı tam olarak giderilmezse işyeriniz için süregelen sorunlara neden olacaktır.

Yapınızda duman hasarı restorasyonu gerçekleştirirken, BİMTES yangından etkilenen her şeyi yapıdan kaldırarak başlayacaktır. Bu aşamada nelerin restore edilebileceği ve nelerin kaldırılması gerektiğinin değerlendirilmesi gerekecektir. Restorasyon daha sonra malzemenin türüne ve değerine bağlı olacaktır.

Duman Kokusundan Nasıl Kurtulur

Duman kokusu restorasyonu işlemi tamamen malzemeye bağlıdır. Duman hasarı gözenekli malzemelerin yüzeyine nüfuz edebilir ve görebileceğiniz herhangi bir yüzey hasarından çok daha derine inebilir.

duman hasarı ve kurum

Örneğin:

  • Duvarlar ve Tavanlar – Yangın, duvarlardaki boyayı kabartabilir ve renk bozulmasına neden olabilir. Duvarlar ve tavanlar, yeniden boyanmadan önce, etkilenen tüm malzemeler temizlenene kadar yeterince kazınmalı ve zımparalanmalıdır.
  • Bitmemiş Ahşap – Bitmemiş ahşap için daha düşük bir başarı oranı vardır. Bir seçenek, ahşaba bir dolgu macunu uygulamak olabilir, bazı durumlarda bu kokuyu hapseder.
  • Bitmiş Ahşap – Bitmiş ahşap zaten dumandan etkilenmiş koruyucu bir tabakaya sahip olduğundan, bu genellikle sıyrılacak, zımparalanacak ve yeniden cilalanacaktır.
  • Mobilya – Mobilya genellikle kumaştan yapıldığından, çok fazla dumanı emmesi ve güçlü bir kokuya neden olması muhtemeldir. Bu, profesyonel temizlik veya çok değerli değilse değiştirme gerektirecektir.
  • Halılar – Aynısı halılar için de geçerlidir. Halının lifleri kokuyu tutacaktır, bu da mülk boyunca temizliğin gerekli olduğu anlamına gelir. Bu işe yaramazsa, bir değiştirme gerekecektir.

Ne yazık ki, bir yapının içinde bir yangın meydana geldiğinde, duman kokusunu restorasyonu zor bir süreç olabilir. BİMTES gibi bir yangın iyileştirme uzmanları ekibinden profesyonel yardım almak önemlidir.