ARS (ACİL RESTORASYON SİSTEMİ)

Ayrıcalıklı poliçe ARS ile hasar anında acil çözüme kavuşun

ARS size nasıl fayda sağlar?

  • Sigortalı sigorta şirketini yanında hisseder.
  • Zararlar her iki taraf için minimize edilir.
  • Hasar tespit ve değerlendirme süresi azalır.
  • İşe erken dönüş sağlanır.

BİMTES HG'nin sunduğu ARS (Acil Restorasyon Sistemi) anlaşması hem sigorta şirketleri hem de sigortalı için çok önemli ayrıcalıklar sunar.

ARS anlaşması olan sigortalı, hasar oluştuğunda 12-48 saat içinde hizmet almaya başlar. İlk aşamada ortam güvenliği sağlanır, sigortalı ile birlikte öncelikler belirlenir, fiili makine parkı tespit edilir. Ardından durum raporu çıkarılır ve fiyat çalışması yapılır. Tüm bu hizmetler ARS'nin dahil olduğu sigorta poliçesi için ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

ARS, sigorta şirketine de maddi ve manevi olmak üzere iki yönlü fayda sağlar. ARS ile hasarın büyümesini önleyecek tedbirler önceden alınır. Sigortalı, hasarın hemen ardından hasar restorasyonu şirketi tarafından sigorta adına yapılan acil durum analizi sayesinde sigortasının desteğini daha olumlu yönde hisseder ve müşteri memnuniyeti sağlanır. Sigortalının kısa zamanda işe dönmesi nedeniyle, kâr kaybı sigortası minimize edilmiş olur.

ARS anlaşması sayesinde sigortalı, sigorta şirketi ve hasar restorasyonu şirketi arasındaki süreç çok kısa sürede sonuçlanır ve sigortalının mağduriyeti büyük bir hızla giderilir.

YUKARI