VERİ KURTARMA

Bilgi kurtarmak BİMTES E-LAB’ın işi

Veri Kurtarma alanında sunduğumuz hizmetler:

  • Temiz Oda
  • Hasar Sonrası Veri Kurtarma

Veri kaybı, insan hatalarının yanı sıra elektrik kesintileri, doğal afetler, yanlışlıkla bir sabit sürücünün biçimlendirilmesi, ürünün bozulması ya da en basitinden cihazın üzerine kahve veya su dökülmesiyle bile oluşabilir. Pek çok kişi ve şirket için hayati öneme sahip veri kurtarma işlemi gerçekten işinin ehli profesyonellere bırakılmalıdır.
Kaybolmuş, yanlışlıkla silinmiş, bozulmuş veya erişilemeyen verilerin geri yüklenmesi işlemi olan Veri kurtarma; veri kayıt ortamlarının işleyişi ve veri yapıları hakkında derin teknik bilgi, birikim, yazılımsal donanım ve güncel dijital takip gerektirir. Veri kurtarma işlemi, veri kaybının koşullarına, yedekleme oluşturmak için kullanılan veri kurtarma yazılımına ve yedekleme hedef ortamına bağlı olarak değişir. Veri kayıt ortamları çok hassas üretim yapılarına sahip oldukları için, veri kurtarma işlemleri de özel çalışma ortamlarında yapılmalıdır. Taşınabilir belleklerden RAID yapısındaki aygıtlara kadar tüm elektronik ve dijital kayıt ortamları için profesyonel veri kurtarma hizmeti sunan BİMTES E-LAB, bu alanda Türkiye’de ilkleri gerçekleştirerek lider konuma gelmiştir.

Temiz Oda

Clean Room (Temiz Oda), her türlü hassasiyet düşünülerek yalnızca veri kurtarma ve hassas cihaz onarımlarının yapılması için tasarlanmış özel bölümdür. BİMTES E-LAB tüm veri kurtarma ve onarım çalışmalarını havanın partiküllerinden arındırılmış olduğu, homojen ve sabit ısıya sahip, elektronik deşarj ortamı Temiz Oda'da gerçekleştirir.

Hasar sonrası veri kurtarma

Yangın ve sel felaketleri, voltaj düzensizliği, elektrik kaçakları gibi etkenler önemli verilere ulaşmanızı engelleyen ciddi hasarlara neden olabilir. Bu durum, elektronik ve dijital verilerin korunmasını ve hasar sonucu kaybedilen verilerin geri kazanılmasını önemli kılar. BİMTES E-LAB, profesyonel bir anlayışla ve sahip olduğu fiziksel ve yazılımsal donanımıyla, müşteri hassasiyet ve memnuniyetlerini öne çıkaran bir veri kurtarma hizmeti sunar.

YUKARI